טענת פרעתי

claimמי יכול להשתמש בטענה זו? מה היא הפרוצדורה להגשת הטענה? מי מוסמך לאשר או לדחות בקשה זו? מה הם תחומי הפעילות של משרדו עורכי הדין מאור?

טענה זו למעשה נותנת אפשרות לעכב הליכי הוצאה לפועל או לבטל אותם עקב פירעון החוב. מהרגע בו קיבל החייב את מכתב האזהרה על כך שחל עליו חוב כזה או אחר ניתנת לו האפשרות להוכיח כי הוא פרע את החוב. אם תוך 21 ימים יצליח להוכיח כי פרע את חובו ניתן יהיה לבטל את התיק שנפתח כנגדו במשרדי ההוצאה לפועל. טענת פרעתי מאפשרת למעשה לחייב זמן בכדי למנוע את המשך ההליכים נגדו.

אם זאת חשוב מאוד להבין כי גם בהגשת טענת פרעתי לא ניתן לעצור את המשך ההליכים של ההוצאה לפועל והזוכה רשאי במקביל להמשיך ולנקוט בצעדים כאלה ואחרים כנגד החייב.

במקרה זה יתאפשר לחייב להוציא בקשה מיוחדת לטובת עיכוב ההליכים עד שתתברר טענתו לפירעון החוב של אותו החייב. במידה ויוכח לרשם ההוצאה לפועל כי אכן החוב נפרע על ידי הצגת הוכחות כמו חשבוניות או מסמכים אחרים ניתן יהיה לעצור את ההליך בהוצאה לפועל.

חשוב מאוד לדעת כי בזמן הליך טענת פרעתי פותרת את החייב מהתייצבות לחקירת יכולת גם אם הוזמן אליה באזהרה. אם רשם ההוצאה לפועל לא יקבל את טענותיו של החייב יצטרך לשוב ולהתייצב לחקירת היכולת.

מי יגיש עבורכם את הבקשה?

כאמור את הבקשה ניתן להגיש עד 21 יום. על כן חשוב מאוד כי הבקשה תוגש באמצעות עורך דין המומחה לתחום זה. יש להגיש את הבקשה בשני עותקים ולהצהיר על העובדות הנטענות. עורך הדין אלעד מאור בעל רקורד מרשים ביותר בטיפול בתיקי חייבים בהוצאה לפועל. יעניק לכם את הייעוץ וההכוונה המקצועיים ביותר בסוגיות אלו.

משרד עורכי הדין מאור לשירותכם!

משרד עורכי הדין מאור ישמחו לעזור לכם לטפל בכל הנדרש אל מול ההוצאה לפועל. במשרד עורכי דין זה מומחים לתחומי פשיטות רגל והוצאה לפועל וכמו כן בתחום דיני המשפחה. טיפול אישי וליווי מקצועי.

אני מזמין אותך לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני, ללא התחייבות!