קבלת הפטר בהליך פשיטת רגל

procedureמצב שבו מפסידים כסף רב בעסקים או מצבים אחרים של הסתבכות כלכלית אינו מצב קל, בלשון המעטה. במיוחד הדבר קשה כאשר מגיעים אל סף קריסה כלכלית ואפילו מעבר לכך. במקרים לא מעטים, במציאות של ימינו, כאשר הנושים הולכים ומתרבים וכאשר קווי האשראי בבנק ואפילו המסגרת נסגרים, אין מנוס להליכה לפתרון של פשיטת רגל. למעשה, נכון יותר לומר שהמטרה המרכזית היא קבלת הפטר בהליך פשיטת רגל.

לא רק מיליונרים

מצב של קבלת הפטר בהליך פשיטת רגל אמנם איננו מצב שגרתי של יום ביומו אבל הוא גם לא מצב נדיר במיוחד. אנשים שכבר עברו הליך כזה בהצלחה יהיו לרוב אנשים נורמטיביים, לא רק בעלי הון גדולים בעברם ולא בהכרח אנשים שגלגלו מיליונים. לעיתים, קבלת הפטר בהליך פשיטת רגל יכלול כמובן גם עשירים גדולים בעברם אבל זוהי טעות להניח שזהו המצב היחיד. גם אנשים ובעלי משפחות נורמטיביים לחלוטין מתמודדים עם מצבים כאלה.  

ההפטר ומשמעותו

למי שלא שמע על מהות ההפטר, נסביר בקצרה מהי בעצם המטרה של הליך מסוג זה. קבלת הפטר בהליך פשיטת רגל נועדה לאפשר למי שצבר חובות בתום לב ושלא מתוך כוונה לפיל בפח או לרמות, לפתוח דף חדש. ליכולת לפתוח דף חדש יש משמעות פרטית וגם ציבורית שחשוב להכיר בקיומה.

מבחינה פרטית, ההפטר מאפשר לאנשים פרטיים ולאנשי עסקים להפסיק להיות נרדפים על ידי נושים שונים. החלטה של הפטר המגובה על ידי בית המשפט, קובעת קבל עם ועדה שחובותיו של פלוני נמחקים, כולם או מרביתם. מבחינה ציבורית, מהלך כזה מאפשר לאנשי עסקים לשוב לזירה העסקית אם ברצונם בכך. זה טוב עבורם וזה טוב לכלכלה הישראלית ולמשק בכלל. 

אני מזמין אותך לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני, ללא התחייבות!