הסדרי חוב מול נושים ומחיקת חובות

הליך של פשיטת רגל איננו תמיד ההליך ההכרחי במקרים של חובות. ניתן לבחור בהליכים אחרים, המטיבים יותר, פעמים רבות, עם החייב וגם עם הנושים בסופו של דבר. הסדרי חוב מול נושים ומחיקת חובות הינו הליך חלופי לפשיטת רגל הנעשה בעזרת עורכי דין, המתמחים בתחום. במסגרתו של ההליך פורסים את חובותיו של החייב ומבלי שהוא עצמו יצטרך לשאת בכל ההשלכות הכלכליות הנלוות לכך, כפי שקורה במצב של פשיטת רגל. הליך זה של הסדר החוב מאפשר לחייב לשלם את חובותיו בהתאם ליכולתו, אך לא פחות מ – 30 אחוזים מסך החוב הכולל. 

מה כולל ההליך ומהם יתרונותיו?

לא בכדי בוחרים חייבים רבים בהליך של הסדרי חוב מול נושים ומחיקת חובות. הליך זה מתאים במקרים בהם מדובר בחובות שגובהם למעלה מ – 26,354 ₪ ולא פחות מכך. במקרה כזה יכול החייב, ובתנאי שלא ניתן לו צו כינוס, לפנות לבקשה של הסדר חוב מול נושים ומחיקת חובות. היתרון המשמעותי של הסדר זה הוא האפשרות לשלב סכום נמוך באופן יחסי ולקבל הפטר על יתרתו של החוב. עורכי הדין, המייצגים את החייב מול הנושים ומול בית המשפט, דואגים לצרף לבקשה זו את הצעת ההסדר וכן תצהיר שבו מצוין כי החייב איננו יכול לשלם את כל החובות שנרשמו לו. את הבקשה להסדר החוב ולמחיקת החובות מגישים עורכי הדין מטעמו של החייב גם לכונס הנכסים ולעיתים מתבקשים, על ידי בית המשפט, גם לתת ערובות לביצועה. רק לאחר שבית המשפט פוסק כי אכן אפשרי הדבר, ניתן לבצע את ההליך במלואו.
 
יתרון נוסף וחשוב של הסדרי חוב מול נושים ומחיקת חובות הוא העובדה שמדובר בהליך קצר, וכזה שאיננו כולל גם הגבלות כלשהן על החייב. הוא מונע את אי הנעימות שבהגשת הבקשה לפשיטת רגל ומאפשר לחייב להסדיר זאת מבלי לפעול בהליך מורכב זה. הוא איננו נדרש לשלם ריביות גבוהות מאד או לשלם סכום שגבוה מכפי יכולתו. מצד שני, יש לזכור, שהליך זה איננו בהכרח מתאים לכל אחד, ולכן יש לבדוק אותו אך ורק בעזרתם של עורכי דין מקצועיים, המתמחים בתחום. 

אני מזמין אותך לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני, ללא התחייבות!