ביטול עיכוב יציאה מהארץ

סנקציה של עיכוב יציאה מהארץ נחשבת לצעד קשה הפוגע בחירות בסיסית של האדם. סנקציה מסוג זה ניתנת פעמים רבות כאשר מדובר על אדם החייב כספים, לעיתים מי שנפתחו נגדו תיקים בהוצאה לפועל או מי שהגיש בקשה לאיחוד תיקים.

מטרתו של צו עיכוב יציאה מהארץ היא למנוע מאדם להבריח רכוש וכספים או למנוע ממנו להתחמק מתשלום החוב שיכול להיות גם דמי מזונות או כל חוב אחר. חשוב לדעת, עם זאת, שגם צו שכזה איננו סוף פסוק. בהחלט ניתן לעשות צעדים לצורך ביטול עיכוב יציאה מהארץ.

כדאי להתייעץ

airplaneכאמור, מתן צו לעיכוב יציאה מהארץ נחשב לצעד קשה למדי, שננקט נגד חייבים שונים. מכיוון שלעיתים דרושה יציאה לחו"ל מטעמים חשובים ודחופים, בהחלט מדובר על צעד הפיך. מכיוון שמדובר על צעד אפשרי אך סבוך למדי, מומלץ לנקוט הליכים לצורך ביטול עיכוב יציאה מהארץ בסיוע של גורם מקצועי מתאים, בעל ניסיון בתחום זה.

באופן כללי, כדי להשיג את המטרה של ביטול עיכוב יציאה מהארץ יש צורך להכין בקשה מנומקת ומפורטת. הבקשה צריכה לכלול בין היתר את פרטי הנסיעה, תאריכים רלוונטיים (יציאה מארץ וחזרה ארצה), מדוע מדובר על נסיעה חשובה וכן הלאה.

דואגים לערבים

מומחים מציינים שבמרבית המקרים של ביטול עיכוב יציאה מהארץ, יהיה צורך להבטיח את החזרה ארצה על ידי המצאת ערבויות וערבים. דבר זה דומה למדי לערבויות שצריכים להגיש לבנק כאשר מבקשים הלוואה.

אותם ערבים צריכים להיות מאושרים על ידי הוצאה לפועל, מה שאומר שהם צריכים להיות "נקיים" מחובות. במידה ואושרה הבקשה ואושרו הערבים יוכל החייב לצאת לחו"ל מתוך ידיעה שאם לא יעמוד בתנאי היציאה הערבים יהיו אלה שישלמו על כך את המחיר. 

אני מזמין אותך לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני, ללא התחייבות!